دسته‌بندی نشده

تفاوت فرش ۱۵۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه

شاید برای بسیاری از شما جای سوال است که تفاوت فرش 1500 شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه در چیست؟ یکی از با ارزش ترین کفپوش هایی که از دیرباز مورد استفاده مردم قرار می گرفته است، فرش می باشد. این محصول پرکاربرد بر مبنای دستبافت یا ماشینی بودن، طرح و نقشه، الگو، موادی که برای بافت استفاده می شوند، یا به طور کلی روش تولید، قیمت گذاری شده و به بازار عرضه می شود.

دو فرش 1500 شانه و 1200 شانه در حال حاضر به دلیل مرغوبیتی که دارند، در حال رقابت می باشند و با زیبایی و ظرافت خود، توجه بسیاری از خریداران فرش ماشینی را به خود جلب نموده اند. در ادامه ابتدا با ویژگی های هر یک از فرش های 1500 و 1200 شانه آشنا خواهیم شد و سپس تفاوت های این دو را مورد بررسی قرار داده تا شما بهتر بتوانید برای خرید آنها تصمیم گیری نمایید.

ویژگی های فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

یکی از محصولات لوکس و مدرن که جزء فرش های دستبافت گونه نیز به شمار می آید، فرش 1500 شانه می باشد. به عبارتی شما با خرید فرش 1500 شانه ماشینی، زیبایی منحصر به فردی را برای منزل خود به ارمغان خواهید آورد. دلیل آن هم، ظرافت و تراکم بالای فرش و نیز ریز بافت تر بودن آن نسبت به سایر فرش های ماشینی دیگر است. همین مشخصات سبب شده اند که فرش 1500 شانه شباهت زیادی به فرش های دستبافت داشته باشد.

علاوه بر این، برای بافت و تولید این محصول، از ظریف ترین و ماندگارترین نخ ها بهره گرفته می شود، نخ اکریلیک هیت ست شده. در تولید نخ اکریلیک از ماده ای به نام پلی اکریلیک استفاده می شود. هیت ست شدن نخ اکریلیک نیز یعنی بالا رفتن مقاومت و فرسایش این نخ پس از عمل بخاردهی.

به دلیل ظرافت این الیاف، در نتیجه ضخامت فرش 1500 شانه کمتر و در مقابل تراکم آن بیشتر خواهد بود. این محصول که با مدرن ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها بافته می شود، تراکم و شانه بالاتری نسبت به فرش 700 شانه، 1000 شانه و فرش 1200 شانه دارد.

یکی دیگر از ویژگی های تکنیکال فرش 1500 شانه، ارتفاع نخ های خاب آن است. این ارتفاع در فرش های 1500 شانه، در حدود 6 میلی متر است. هر چند این عدد را نمی توان در تمامی محصولات این مقدار در نظر گرفت و شاید کمتر یا بیشتر باشند.

رنگ پذیری بالای الیافی نیز که در این محصول بی نظیر استفاده می شوند، بسیار بالا بوده و باعث می شود که فرش شما پس از سال ها هنوز هم درخشان و زیبا به نظر برسد. به جز این، از آنجایی که گره های آن، به صورت دانه اناری بوده، هیچ کثیفی یا لکه ای جذب آن نشده و شما می توانید به راحتی روی آن را جارو بکشید.

از آنجایی که فلس الیاف در زمان حرارت دهی گرفته می شود، این فرش، فاقد هر گونه پرزدهی خواهد بود و شفافیت و براقیت خود را همیشه حفظ خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *